اطلاعات کلی کشور اسپانیا

اسکرول کنید

اطلاعات کلی کشور اسپانیا

اسپانیا، کشوری در جنوب غربی اروپا، با جاذبه‌های فراوان فرهنگی، تاریخی، طبیعی و اقتصادی، از نظر مساحت هفتمین کشور اروپا و دوازدهمین کشور جهان است و مرزهای متنوعی با کشورهای مجاور دارد. از شمال به فرانسه، از شمال شرق به کشور کوچک آندورا، از شرق به دریای مدیترانه، از جنوب شرقی به کشورهایی مانند جمهوری بلاروس، موریتانی و الجزایر، از جنوب به اقیانوس آتلانتیک و از غرب کشور نیز با پرتغال مرز مشترک دارد. موقعیت جغرافیایی اسپانیا به وضوح تنوع زیادی از نظر توپوگرافی، آب و هوا، و مناظر طبیعی ارائه می‌دهد. 

پایتخت این کشور مادرید است که با جمعیتی نزدیک به ۳.۳ میلیون نفر، از بزرگترین شهرهای اسپانیا به شمار می‌رود. این شهر زیبا، در وسط کشور واقع شده و یکی از مراکز مهم فرهنگی و اقتصادی اروپا می‌باشد.
زبان رسمی این کشور اسپانیایی (یا همان کاستیلیایی) است که در سراسر کشور استفاده می‌شود، اما در برخی نواحی مانند کاتالونیا، کشور باسک و گالیسیا، زبان‌های محلی نیز شناخته می‌شوند.

اسپانیا با تاریخی بسیار باستانی، میراث فرهنگی غنی و تنوع زیاد در فرهنگ و هنر مشهور است. شهرهایی همچون بارسلونا، مادرید، سئوتا و گرانادا با معماری تاریخی و جاذبه‌های گردشگری منحصر به فرد خود مسافران زیادی را جذب می‌کنند. همچنین با پارک‌های ملی زیبا، سواحل آبی و صحراهای خشک، اسپانیا به یک مقصد محبوب برای گردشگری تبدیل شده است.
اقتصاد این کشور نیز بسیار گسترده و متنوع است، که شامل صنایع مختلف مانند خودروسازی، صنایع الکترونیکی، کشاورزی و گردشگری می‌شود و می‌توان گفت از نظر تجارت و اقتصادی عضویت فعال در اتحادیه اروپا دارد.
در زمینه ورزش، فوتبال به عنوان ورزش ملی اسپانیا بسیار محبوب است و تیم‌هایی همچون رئال مادرید و بارسلونا به عنوان دو باشگاه قدرتمند و مشهور در جهان شناخته می‌شوند.

در آخر می‌توان گفت اسپانیا با فرهنگ غنی، تاریخ باستانی، طبیعت زیبا، اقتصاد پویا و جامعه پذیرا،  یکی از مقصدهای پرطرفدار در جهان می‌باشد.