دانشگاه‌های برتر

اسکرول کنید

دانشگاه بارسلونا Universidad de Barcelona

یکی از دانشگاه‌های تحقیقاتی دولتی اسپانیا می‌باشد که در شهر بارسلونا، کاتالونیا واقع شده است. UB در سال 1450 تأسیس شده است و با 76000 دانشجو یکی از بزرگترین دانشگاه‌های اسپانیا می‌باشد. طبق گزارش US News and World Report و Times Higher Education، این دانشگاه بهترین دانشگاه اسپانیا در نظر گرفته می‌شود و در رنکینگ QS 164 امین دانشگاه برتر در سطح بین‌المللی است.
دانشگاه بارسلونا دارای 106 دپارتمان و بیش از 5000 محقق، تکنسین و دستیار پژوهشی تمام وقت است که اکثر آنها مورد حمایت دولت کاتالونیا مشغول به کار هستند.

 

دانشگاه کامپلوتنس مادرید Universidad Complutense de Madrid

از دانشگاه‌های برتر دولتی اسپانیا می‌باشد که در سال 1293 در آلکالا تأسیس شد و در سال 1836 به مادرید منتقل شد. UCM درمحدوده وسیعی واقع شده است که تمام ناحیه Ciudad Universitaria مادرید را به همراه بخش‌هایی از ناحیه Somosaguas در شهر همسایه Pozuelo de Alarcón  شامل می‌شود.

این دانشگاه در رنکینگ جهانیQS  رتبه 171 را دارد و با بیش از 86000 دانشجو هشتمین دانشگاه بزرگ اروپایی می‌باشد. با فرمان سلطنتی در سال 1857 اولین و تنها موسسه در اسپانیا بود که مجاز به اعطای مدرک دکترا در سراسر امپراتوری اسپانیا بود و در سال 1909 به یکی از اولین دانشگاه‌های جهان تبدیل شد که مدرک دکترا را به یک زن اعطا کرد.

 

دانشگاه خودمختار مادرید Universidad Autónoma de Madrid 

دانشگاه دولتی UAM در سال 1968 با فرمان سلطنتی در مادرید تأسیس شد. بر اساس رتبه بندی دانشگاه‌های جهانی QS این دانشگاه رتبه ۱۹۹ جهانی را به دلیل شهرت بالای علمی و شبکه تحقیقاتی بین المللی گسترده‌اش دارد. از جمله فارغ‌التحصیلان آن پادشاه فعلی اسپانیا، فیلیپه ششم است که در رشته حقوق مطالعه کرده و رئیس انجمن فارغ التحصیلان UAM است.

 

دانشگاه رِی خوان کارلوس  Universidad Rey Juan Carlos

یکی از دانشگاه‌های دولتی اسپانیا با کیفیت آموزشی بالا دانشگاه ری خوان کارلوس می‌باشد که در سال 1996 توسط دولت مادرید در منطقه جنوبی تأسیس شد. این نام به افتخار پادشاه سابق خوان کارلوس اول اسپانیا گرفته شده است و عبارت لاتین “Non nova sed nove”  که به معنی (چیزهای جدید نه، اما به روشی جدید) شعار این دانشگاه می‌باشد.
این دانشگاه با حدود 45000 دانشجو، یکی از دانشگاه‌های دولتی بزرگ در مادرید است که دارای رشته‌های متنوع در زمینه‌های حقوق و علوم سیاسی، علوم ارتباطات، بهداشت، هنر، تربیت بدنی، اقتصاد و کسب و کار می‌باشد.

 

از دیگر دانشگاه های دولتی اسپانیا با کیفیت اموزشی بالا می توان به دانشگاه‌های  زیر اشاره کرد:

  • Universidad de Valencia
  • Universidad de Sevilla
  • Universidad de Salamanca
  • Universidad Rey Juan Carlos
  • Universidad de Alcalá de Henares